USTAM KOCAELİ, TÜRKİYE

Branşlar

AR-GE UZMANLIĞI EĞİTİM PROGRAMI

Kamu kurumu ve kurumsal özel şirketlerde görev alabilen arge uzmanının sorumlulukları şunlardır; Firma ürün yada hizmetine yönelik araştırma, geliştirme ve istatistiksel analiz ihtiyacını belirlemek, Bulgu, istatistiksel veri ve proje etkilerini içeren raporlar hazırlamak ve trend analizi yapmak, Araştırma bulgularını firma yetkililerine iletmek, Yeni araştırma geliştirme programlarını desteklemek...

Kayıt Ol

BİLGİSAYAR DESTEKLİ TASARIM-ÜRETİM (CAD-CAM) EĞİTİM PROGRAMI

Bilgisayar Destekli Modelleme veya Bilgisayar Destekli İşleme olarak da bilinen bilgisayar destekli imalat, tezgahların ve ilgili parçaların iş parçalarının imalatında kontrol edilmesi için yazılımı kullanabilen kişidir. CAM programları karışık biçimli veya elle yazılması zor olan daha doğrusu elle yazılması imkânsız olan parçaların CNC tezgâhlarında işlenmesi için gerekli NC kodlarını verdiğiniz...

Kayıt Ol

CNC FREZE PROGRAMLAMA VE OPERATÖRLÜK EĞİTİM PROGRAMI

CNC tezgah operatörü, verilen bir iş parçasını tornalama, frezeleme, taşlama gibi talaşlı imalat yöntemleri ile cnc tezgahlarının işleme merkezlerinde hazır programlar kullanarak, gerektiğinde parametreleri ve program verilerini değiştirerek, kendi başına ve belirli bir süre içerisinde işleme bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişilerdir

Kayıt Ol

CNC TORNA PROGRAMLAMA VE OPERATÖRLÜK EĞİTİM PROGRAMI

Torna Operatörlüğü, metallerin ve yapay malzemelerin kesilmesinde uygulanan bir tür teknolojik işlemdir. Tornacılık, geleneksel bir torna tezgâhında elle yapılabilir veya sıklıkla bir operatör tarafından sürekli denetime ihtiyaç duyan veya otomatikleştirilmiş bir torna tezgâhı ile yapılabilmektedir.

Kayıt Ol

ENDÜSTRİYEL ROBOT OPERATÖRLÜĞÜ

Robotik kaynak operatörü; değişkenliklere göre robot ve CNC takım tezgahı makinelerini tekrardan programlayacak becerilere sahip olan nitelikli kişilerdir.

Kayıt Ol

IT UZMANLIĞI EĞİTİM PROGRAMI

IT uzmanları şirketlerin, bilişim ve teknoloji alanındaki sorunlarını tespit ederek, teknolojik imkanlar ve yetenekler sayesinde sorunlara çözüm bulur, ihtiyaçları karşılar.Bu özellikleri itibariyle IT Uzmanları, bilişim araçlarına, sistemlere, teknolojik gelişmelere hakimdir ve açıktır.

Kayıt Ol

MAKİNE MONTAJCISI EĞİTİM PROGRAMI

Bir ürünün hazır olan farklı parçalarının belirlenmiş bir amaca yönelik olarak tek bir ürünü ortaya çıkarabilmek üzerine yapılmakta olan birleştirme işlemidir. Makinenin ve ilgili donatımın montaja hazır küçük parçalarını teknik özelliklerine göre yada orijinal elemanı kopya edip birleştirerek tamamlanmış parçalar yapan, takım tezgahlarını kullanarak makine parçalarını birleştiren, alıştıran ve on...

Kayıt Ol

MAKİNE VE MEKANİK BAKIM ONARIM EĞİTİM PROGRAMI

İşyerindeki karmaşık olmayan makina, alet, donanım ve sistemlerde oluşan aksaklıkları gideren ve bunların istenilen şekilde çalışması için gerekli bakımlarını ve rutin arızaların onarımlarını gerçekleştiren kişidir.

Kayıt Ol

OTOMOTİV MONTAJCISI EĞİTİM PROGRAMI

Üretimde özellikle tekrar, hız ve kalite faktörlerinin optimal seviyelerde olması gereken endüstriyel alanlarda, nümerik kontrol, programlanabilir lojik kontrolcü endüstriyel kontrol sistemleri CAD, CAM, proses planlama, kalite kontrol, bilgisayar destekli tasarım ve üretim teknolojileri kullanılmaktadır.

Kayıt Ol

SATIŞ VE SATIŞ GÜCÜ EĞİTİM PROGRAMI

Pazarlama firmaların, hangi malların veya hizmetlerin müşterilerinin ilgisini çekeceğini tayin etmeleri ve satışlar, iletişim ve işletme idaresi geliştirmeleri için stratejileri belirlemeleri sürecidir.

Kayıt Ol

TEMEL ELEKTRİK EĞİTİM PROGRAMI

Elektrik işlerinde, elektrikli alet ve elektronik test ekipmanlarını kullanarak endüstriyel makinelerin elektrikli ve elektronik bileşenlerinin bakım ve onarımını yapan kişidir.

Kayıt Ol

YAZILIM UZMANLIĞI EĞİTİM PROGRAMI

Yazılım uzmanı; bağlı olarak çalıştığı kurumun ihtiyaçlarına göre araştırma ve geliştirme çalışmaları yapan, yazılım programları tasarlayan kişidir. Bilişim çağının getirdiği teknolojik gelişmelere bağlı projeler üretir.

Kayıt Ol