Yükleniyor...

Branşlar

AR-GE UZMANLIĞI EĞİTİM PROGRAMI

AR-GE UZMANLIĞI EĞİTİM PROGRAMI için resim

Kamu kurumu ve kurumsal özel şirketlerde görev alabilen arge uzmanının sorumlulukları şunlardır; Firma ürün yada hizmetine yönelik araştırma, geliştirme ve istatistiksel analiz ihtiyacını belirlemek, Bulgu, istatistiksel veri ve proje etkilerini içeren raporlar hazırlamak ve trend analizi yapmak, Araştırma bulgularını firma yetkililerine iletmek, Yeni araştırma geliştirme programlarını desteklemek ve mevcut programlarda değişiklik yapmak için uygun finansman kaynaklarını belirlemek üzere araştırma yapmak, Fikri mülkiyetin korunması, yönetimi ve lisanslanmasını gerçekleştirmek, Araştırma geliştirme ihtiyaçlarını takip etmek, Açık iletişim ve duyarlılık ortamını teşvik ederek birim personeli ile iş birliği içerisinde çalışmak, Hizmet performansının ölçülmesine odaklanan araştırma ve değerlendirme çalışmaları planlamak, Firma veri gizliliğine sadık kalmak.

Tüm bilgiler

BİLGİSAYAR DESTEKLİ TASARIM-ÜRETİM (CAD-CAM) EĞİTİM PROGRAMI

BİLGİSAYAR DESTEKLİ TASARIM-ÜRETİM (CAD-CAM) EĞİTİM PROGRAMI için resim

Bilgisayar Destekli Modelleme veya Bilgisayar Destekli İşleme olarak da bilinen bilgisayar destekli imalat, tezgahların ve ilgili parçaların iş parçalarının imalatında kontrol edilmesi için yazılımı kullanabilen kişidir. CAM programları karışık biçimli veya elle yazılması zor olan daha doğrusu elle yazılması imkânsız olan parçaların CNC tezgâhlarında işlenmesi için gerekli NC kodlarını verdiğiniz parametrelere göre oluşturan programlarıdır.

Tüm bilgiler

CNC FREZE PROGRAMLAMA VE OPERATÖRLÜK EĞİTİM PROGRAMI

CNC FREZE PROGRAMLAMA VE OPERATÖRLÜK EĞİTİM PROGRAMI için resim

CNC tezgah operatörü, verilen bir iş parçasını tornalama, frezeleme, taşlama gibi talaşlı imalat yöntemleri ile cnc tezgahlarının işleme merkezlerinde hazır programlar kullanarak, gerektiğinde parametreleri ve program verilerini değiştirerek, kendi başına ve belirli bir süre içerisinde işleme bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişilerdir

Tüm bilgiler

CNC FREZE PROGRAMLAMA VE OPERATÖRLÜK EĞİTİM PROGRAMI/1

CNC TORNA PROGRAMLAMA VE OPERATÖRLÜK EĞİTİM PROGRAMI

CNC TORNA PROGRAMLAMA VE OPERATÖRLÜK EĞİTİM PROGRAMI için resim

Torna Operatörlüğü, metallerin ve yapay malzemelerin kesilmesinde uygulanan bir tür teknolojik işlemdir. Tornacılık, geleneksel bir torna tezgâhında elle yapılabilir veya sıklıkla bir operatör tarafından sürekli denetime ihtiyaç duyan veya otomatikleştirilmiş bir torna tezgâhı ile yapılabilmektedir.

Tüm bilgiler

ENDÜSTRİYEL ROBOT OPERATÖRLÜĞÜ

ENDÜSTRİYEL ROBOT OPERATÖRLÜĞÜ için resim

Robotik kaynak operatörü; değişkenliklere göre robot ve CNC takım tezgahı makinelerini tekrardan programlayacak becerilere sahip olan nitelikli kişilerdir.

Tüm bilgiler

HASSAS MONTAJ ELEMANI

IT UZMANLIĞI EĞİTİM PROGRAMI

IT UZMANLIĞI EĞİTİM PROGRAMI için resim

IT uzmanları şirketlerin, bilişim ve teknoloji alanındaki sorunlarını tespit ederek, teknolojik imkanlar ve yetenekler sayesinde sorunlara çözüm bulur, ihtiyaçları karşılar.Bu özellikleri itibariyle IT Uzmanları, bilişim araçlarına, sistemlere, teknolojik gelişmelere hakimdir ve açıktır.

Tüm bilgiler

KURU BUZ İLE ENDÜSTRİYEL BAKIM PERSONELİ

MAKİNE MONTAJCISI EĞİTİM PROGRAMI

MAKİNE MONTAJCISI EĞİTİM PROGRAMI için resim

Bir ürünün hazır olan farklı parçalarının belirlenmiş bir amaca yönelik olarak tek bir ürünü ortaya çıkarabilmek üzerine yapılmakta olan birleştirme işlemidir. Makinenin ve ilgili donatımın montaja hazır küçük parçalarını teknik özelliklerine göre yada orijinal elemanı kopya edip birleştirerek tamamlanmış parçalar yapan, takım tezgahlarını kullanarak makine parçalarını birleştiren, alıştıran ve onaran kişidir.

Tüm bilgiler

MAKİNE VE MEKANİK BAKIM ONARIM EĞİTİM PROGRAMI

MAKİNE VE MEKANİK BAKIM ONARIM EĞİTİM PROGRAMI için resim

İşyerindeki karmaşık olmayan makina, alet, donanım ve sistemlerde oluşan aksaklıkları gideren ve bunların istenilen şekilde çalışması için gerekli bakımlarını ve rutin arızaların onarımlarını gerçekleştiren kişidir.

Tüm bilgiler

OTOMOTİV MONTAJCISI EĞİTİM PROGRAMI

OTOMOTİV MONTAJCISI EĞİTİM PROGRAMI için resim

Üretimde özellikle tekrar, hız ve kalite faktörlerinin optimal seviyelerde olması gereken endüstriyel alanlarda, nümerik kontrol, programlanabilir lojik kontrolcü endüstriyel kontrol sistemleri CAD, CAM, proses planlama, kalite kontrol, bilgisayar destekli tasarım ve üretim teknolojileri kullanılmaktadır.

Tüm bilgiler

SATIŞ VE SATIŞ GÜCÜ EĞİTİM PROGRAMI

SATIŞ VE SATIŞ GÜCÜ EĞİTİM PROGRAMI için resim

Pazarlama firmaların, hangi malların veya hizmetlerin müşterilerinin ilgisini çekeceğini tayin etmeleri ve satışlar, iletişim ve işletme idaresi geliştirmeleri için stratejileri belirlemeleri sürecidir.

Tüm bilgiler

TEMEL ELEKTRİK EĞİTİM PROGRAMI

TEMEL ELEKTRİK EĞİTİM PROGRAMI için resim

Elektrik işlerinde, elektrikli alet ve elektronik test ekipmanlarını kullanarak endüstriyel makinelerin elektrikli ve elektronik bileşenlerinin bakım ve onarımını yapan kişidir.

Tüm bilgiler

YAZILIM UZMANLIĞI EĞİTİM PROGRAMI

YAZILIM UZMANLIĞI EĞİTİM PROGRAMI için resim

Yazılım uzmanı; bağlı olarak çalıştığı kurumun ihtiyaçlarına göre araştırma ve geliştirme çalışmaları yapan, yazılım programları tasarlayan kişidir. Bilişim çağının getirdiği teknolojik gelişmelere bağlı projeler üretir.

Tüm bilgiler